Polecamy

Publiczne Przedszkole Nr 33 położone jest w centrum dzielnicy Tarnowa – Mościcach, przy ulicy Topolowej. W bliskim sąsiedztwie przedszkola znajduje się szkoła podstawowa, żłobek, przedszkole integracyjne, kościół parafialny, obiekt sportowo – rekreacyjny oraz park.

Budynek przedszkolny usytuowany jest w dużym, przestrzennym ogrodzie pełnym zieleni, z różnorodnością krzewów i drzew, dzięki temu jest miejscem odizolowanym od ruchu ulicznego, gwaru i hałasu.

Zróżnicowany teren ogrodu daje możliwość uprawiania sportów zimowych i letnich oraz podejmowania zabaw tematycznych, konstrukcyjnych, działalności plastycznej i praktycznej związanej z hodowlą i uprawą roślin. Wyposażony jest w urządzenia do zabaw ruchowo – zręcznościowych, piaskownice, place rekreacyjne, kąciki ekologiczne, działkę przedszkolną. Dostosowany do wieku, potrzeb i możliwości rozwojowych małego dziecka.

Atutem naszego przedszkola jest piękny, rozległy, bogaty w roślinność ogród, wyposażony w urządzenia do zabaw i sprzęt terenowy (piaskownice , zjeżdżalnie, koniki, domek Baby Jagi, drewniany pociąg, statek oraz przeplotnie), wykorzystywany często do organizowania zabaw i zajęć na świeżym powietrzu. Odbywają się tutaj również festyny rodzinne oraz inne uroczystości
(np. z okazji Dnia Dziecka).

Warunki lokalowe są bardzo dobre. Przedszkole mieści się w budynku parterowym, który posiada pięć funkcjonalnie urządzonych sal zabaw, bogato wyposażonych w pomoce dydaktyczne, oraz trzy sale przeznaczone do wypoczynku dzieci (tzw. sale leżakowania). Pozostałe pomieszczenia to szatnie – dla każdego oddziału oddzielna, łazienki, pomieszczenia gospodarcze.

Przedszkole posiada również gabinet wychowania fizycznego, gabinet metodyczny, bibliotekę, salę językową, galerię plastyczną i salę teatralną z garderobą.

Warto zaznaczyć, że otoczenie przedszkola jest bardzo dobrym miejscem przeznaczonym do spacerów, a także wypoczynku dla całych rodzin mogących wspólnie w krainie przedszkolnej roślinności spędzić wolne chwile.

Copyright © Przedszkole Publiczne nr 33 w Tarnowie - pp33.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: fzart.eu
Silnik: Wordpress