Polecamy

Powitanie
Witamy wszystkich internautów, rodziców wraz z przedszkolakami na oficjalnej stronie internetowej i zachęcamy do częstego odwiedzania wirtualnego świata przedszkola.

Nasza strona umożliwia wgląd do historii przedszkola, terminarza imprez oraz najważniejszych informacji przydatnych dla każdego rodzica. Jest również wiele innych ciekawych działów, na które warto zajrzeć i dowiedzieć się dość ważnych szczegółów.
03/09/2018

Witamy serdecznie Dzieci i Rodziców w nowym roku szkolnym !

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczyna się w dniu 3 września. Prosimy o przybycie do przedszkola do godziny 8.30, gdyż o tej godzinie podawane jest śniadanie.

Przedszkole jest czynne od godziny 6.00 do 16.30.

Pozostałe informacje podane będą na zebraniu organizacyjnym w dniu 06.09.2017 o godz. 15.30

 

OTO LISTA RZECZY, KTÓRE PRZYDADZĄ SIĘ POCZĄTKUJĄCEMU PRZEDSZKOLAKOWI:

 pantofle (bez sznurówek) na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do samodzielnego wkładania.

– ubrania na zmianę (wszystko podpisane) do worka w szatni, w zależności od pory roku: podkoszulek, bluzka, spodnie, spódniczka, bielizna, skarpetki – dobrze jest zostawić w przedszkolu dwie zmiany ubranek w woreczku oraz worek na zabrudzone – mokre rzeczy.

– zabawka – najlepiej ulubiona maskotka, która pomoże w trudnych chwilach – należy podpisać inicjałami na wszywce (czasami dwoje, troje dzieci ma taką samą zabawkę).

INFORMACJE DOTYCZĄCE UBRANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA:

– wygodne spodnie, spódniczki

– bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zmoczyć. Gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać.

– Buty wyjściowe: bezpieczne (nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy.

– Pantofle najlepsze na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy ( z wyjątkiem ortopedycznych). Ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości.

– Szczególną uwagę należy zwrócić na sprawność suwaków. dzieci nie potrafią ich naprawić samodzielnie, więc opóźnia to wyjście do ogrodu całej grupy. Trzylatek z czasem sam zaczyna zapinać i rozpinać suwak, ale musi być on sprawny.

– wszystkie ubrania i zabawki domowe dziecka w przedszkolu powinny być podpisane (imieniem lub inicjałami), gdyż maluchy często gubią części swojej garderoby, a gdy kilkoro dzieci ma je takie same, nie sposób ich rozpoznać. Dotyczy to też rękawiczek, szalików itp.

RADA DLA RODZICÓW W PIERWSZYCH DNIACH WRZEŚNIA:

– najlepiej kupmy wspólnie z dzieckiem piżamę – taka, która podoba się jemu.

– wspólnie też wybierzmy przytulankę, która będzie mu towarzyszyć.

– w dniu inauguracji najcenniejszy dla dziecka jest spokój jego rodziców, dlatego wieczorem poprzedniego dnia razem przygotujmy ubranie, opowiedzmy dziecku, jak będzie wyglądał dzień od przebudzenia i postarajmy się, aby tak było. Rano wstańmy na tyle wcześniej, aby spokojnie wykonać rutynowe czynności.

– do przedszkola nie wchodźcie w ostatniej chwili, konkretnie powiedzcie dziecku, kiedy będzie odebrane, np. po obiedzie, a nie „za chwilkę”. Koniecznie dotrzymajcie obietnicy. Pożegnanie powinno być krótkie i nie zależnie od okoliczności nie powinno trwać długo.

– Jeżeli rodzice zapisują dziecko na 8-godzinny pobyt w przedszkolu, powinni poinformować o leżakowaniu swoją pociechę. Niezależnie od podjętej decyzji w tej kwestii, należy pamiętać o konsekwencji – rozpaczającego dziecka nie uspokajać obietnicą wcześniejszego odebrania, jeśli nie zamierza się tego zrealizować. Maluszek zawsze powinien wiedzieć, czy będzie leżakował, czy nie. Dziecko wprowadzone w błąd, oszukane, traci wątłą cierpliwość, pokładane w rodzicach zaufanie, a rodzice ryzykują zupełne zniechęcenie go do leżakowania albo nawet do przedszkola.

– Nie zabierajmy dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami może wiele wymusić. Największe nasilenie płaczu jest zawsze w dniu drugim i trzecim. Pierwszego dnia większość dzieci nie płacze – zwycięża ciekawość przedszkola.

– Nie obiecujmy : Jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz  (to forma przekupywania). Gdy przyjdziesz po dziecko, możesz dać mu mały prezencik. Możesz wtedy powiedzieć: Witaj, myślałam/em o tobie. Popatrz mam coś dla ciebie.

– Kontroluj to, co mówisz. Zamiast: Już możemy wracać do domu , powiedz: teraz możemy iść do domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.

– Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, może warto, aby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata.

Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko ZAWSZE Z UŚMIECHEM !

Copyright © Przedszkole Publiczne nr 33 w Tarnowie - pp33.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: fzart.eu
Silnik: Wordpress